Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Ailenin Özellikleri

Çocuğun yaşamının ilk yıllarında büyük öneme sahip olan ailesi, onun ilerideki hayatını etkileyecek önemli bir sosyal kurum olarak ele alınmaktadı. Aile çocuğun gelişimsel sürecindeki doğru ve yanlışlar için güçlü bir belirleyici olup çocuğun gelişimini ve öğrenmesini derinden etkilemektedir. Aileden edinilen temel bilgiler ise çocukların gelecekteki başarısını belirlemektedir.


Çocuğun büyüyüp geliştiği aile ortamı, çocuğun bütün gelişim özelliklerini etkileyebilmektedir. Çocukların sağlıklı yetişkinler olmaları, sağlıklı ilişkilerin olduğu aile ortamlarında büyümelerine bağlıdır. Bu doğrultuda aile çocuğa yol göstermeli, çocuğu yönlendirmeli ve çocukla olumlu ilişkiler kurmalıdır. Sağlıklı düşünebilen, araştıran ve sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesinde ebeveynlerin çocukla kurduğu iletişim biçimi belirleyici olmaktadır. Bu nedenle çocuğun ruhsal açıdan sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için ebeveynler aile içindeki tutarlı davranışlar göstermesi gerekmektedir.
Doğumdan sonra evde anne-baba tarafından başlatılan eğitim, çocuğu geleceğe hazırlamakta önemli rol oynamaktadır. Aile çocukların gelecek yaşantısını önemli ölçüde etkilediğinden, anne babaların çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda eğitim yaşantıları geçirmeleri, çocukların daha iyi yetişmelerinde önemli rol oynamaktadır.
Kaynak: Emine Yılmaz Bolat Tez Çalışması

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/