Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

İletişim ve Beden Dili

İletişim sadece sözlü olarak gerçekleşmemektedir. İnsanlar birbirlerini fark ettikleri anda iletişim başlar. Bu andan itibaren her türlü olumlu olumsuz davranış, fiziksel temas, göz teması, sözlü sözsüz diyalog iletişimi sağlamaktadır. İnsanların birbirini görmezden gelmesi bile bir iletişim olduğunu göstermektedir.


Günlük yaşamda olsun, okulda, iş de, evde bir çok beden dili hareketini bilerek ya da bilmeyerek kullanmaktayız. Beden diline yüklenilen anlamlar kimi zaman birbirine yakın iken, kimi zaman da aynı anlamları taşımaktadırlar. İşyerinde kaşlarını çatan bir müdürde, okulda kaşlarını çatan bir öğretmen de bu hareketiyle kızgınlığını belirtmektedir. Beden dili hareketlerini yedi grup altında toplayabiliriz. Bunlar:
 Yüz ifadeleri (gözler, dudaklar, jest ve mimikler),
 Baş hareketleri,
 El-kol hareketleri,
 Pozisyon ve vücudun duruşu,
 Ayakta durma ve oturma,
 Bacaklar ve ayakların kullanımı,
 Mesafe ve bedensel temas.
Kaynak: Yüksek Lisans Tezi Sultan ŞEN

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/