Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Teknoloji Kullanımında Aile Ve Kültürel Etmenler

Teknoloji kullanımında aile ve kültürel etmenler, değerlendirme, kaynak oluşturma, uygulama gibi konular mutlaka dikkate alınmalıdır. Aileler, çocuklar, uzmanlar ve öğretmenler için hazırlanacak olan teknoloji uygulamaları için şu noktalara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir:
1. Çocuklar için kullanılacak olan destek teknolojiler uzmanlardan tarafından değerlendirmeli ve hazırlanmalıdır.


2. Teknoloji uygulamalarının hazırlanması ve uygulanmasında uzman ve aile, işbirliği içerisinde çalışmalıdır.
3. Aileler ve uzmanlar teknolojiyi bilgi ve desteğe ulaşmak amacıyla kullanmalıdırlar.
4. Teknoloji uygulamalarını desteklemek için öğretim ve teknik destek programları mevcut bulunmalıdır.
Teknolojinin kullanımında işbirliği ve birlikte çalışmanın önemi büyüktür. Aile, öğretmen, okul yönetimi, bazı durumlarda özel gereksinimli çocuğun kendisi, yetersizliği olmayan akranları ve uzmanlar her öğrencinin öğrenme fırsatı bulabileceği öğrenme ortamlarının oluşturulmasında ve bu amaçla teknolojinin kullanılmasına yardımcı olmalıdırlar.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/