Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu

Ülke genelinde eşit, kaliteli, sağlık hizmeti sunmak amacıyla 15 05 1987 tarihinde kabul edilmiştir. SB ve sağlık hizmetleri ilgili diğer bakanlıkları ve işbirliklerini kapsamaktadır. Koruyucu sağlık hizmetleri başta olmak üzere, hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini içermektedir. Sağlık hizmetlerini sunan kamu ve özel sağlık kurumlar ve hizmetlerini bağlayıcı özelliğe sahiptir. Tüm sağlık kuruluşları, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu çerçevesinde hizmet vermektedirler.

Ülke genelinde dengeli hizmetlerin verilmesi için yapılan plan ve istihdam işlemlerini de içermektedir. Aynı zamanda hizmet veren personelin eğitimi, hizmet içi eğitimleri ve görev tanımlamasını da yapmaktadır.
Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'nda, engelliler ile ilgili düzenlemeler kapsamında eşit hizmet vermek için yapılması gereken önlem amaçlı hizmetler yer almaktadır. Özellikle engelliliklerin ve hastalıkların önlenebilmesi için sağlık hizmetlerinin çağdaş ve günün şartlarına göre düzenlenmesi ve gebelik öncesi, gebelik dönemi ve gebelik sonrası tıbbi ve eğitsel çalışmaları kapsamaktadır. İleri yaş gebeliklerde, metabolitik hastalıkların teşhisinde, gerekli testlerin yapılması ve risk taşıyanların belirlenmesi hakkında tedbir alınmasının sağlamaktadır.
Sağlık hizmetlerinin amacı toplumun sağlık düzeyini yükseltmektir. Sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesi için gerekli planlar Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu çerçevesinde yapılmaktadır. Sağlığa teşvik edici uygulamalar planlanırken dünya standartlarında ve gelişen son teknolojik gelişmeleri takip etmek gerekmektedir.
Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi toplumun sağlığı için önem arz etmektedir. Sağlık hizmetleri sunan kurumlar, toplumun sahip olduğu sağlık sorunlarına uygun hizmet verebilmek için 'Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu' çerçevesinde hareket etmektedirler.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/