Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Özel Eğitimin Yasal Dayanağı

Türkiye genelinde özel eğitim ve rehberlik alanında ihtiyaçların artması sonucu, hizmeti daha etkin ve yaygın olarak yürütebilmek amacıyla 30.04.1992 gün ve 3797 sayılı Kanunla Özel Eğitim, Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü kurulmuştur.

30.05.1997 Gün ve 573 sayılı Özel Eğitim Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Özel Eğitim okullarının ve kurslarının yasal dayanağını oluşturmaktadır.

 

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, 27.05.1983 gün ve 18059 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunun ilgili hükümleri gereğince, tüm özür gruplarına yönelik bakım ve rehabilitasyon, haklarının kullanılması ve toplumsal hayata katılmalarına ilişkin sosyal hizmet programları oluşturmak, geliştirmek ve uygulamakla yükümlendirilmiştir. Bu kanun, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı özel özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin yasal dayanağını oluşturmaktadır. Ayrıca 2006 yılında değişen yönetmelikler yasal dayanak oluşturmaktadır.

 

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/