Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Engellilerde Sporun Tarihçesi

Spor; tüm dünyada engelli veya özürsüz herkesin paylaştığı yaşayan bir olgudur. Özellikle II. Dünya Savası'ndan sonra sakatlanıp karamsar ve yaşamdan zevk almaz hale gelen kişilerin, sağlık ve öz güvenlerini kazanmalarında yardımcı olmuştur. Modern yasam koşullarına uyumda ve sosyal yasama tekrar kazandırmada yardımcı olmuştur.
Modern yasam koşullarına uyumda ve sosyal yasama tekrarkazandırma, engellilerin yasam standartlarını, kendi kendilerine ayarlamalarının ve üretime katkılarının olması açısından çok önemlidir.

Steke Mandeville oyunlarının kurucusu Sir Ludvig Guttman "Dünyanın her tarafından felçli erkek ve kadınları uluslar arası bir spor hareketi içerisinde birleştirmek istedim" demişti. Bu arada oyunları izleyen halk konu hakkında bilgi sahibi olmuş, hatta 1960 Tokyo Olimpiyatları'ndan sonra devlet sakatların çalışabileceği iki büyük fabrikayı üretime geçirmiştir.


Kaynak: Eğitilebilir Düzeyde Zihinsel Engelli Öğrencilerde Yapılan Beden Eğitimi Ve Spor Derslerinin Biyomotorik Özellikleri Üzerine Etkisinin İncelenmesi Yüksek Lisans Tezi

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/