Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Öğrenmeyi Kolaylaştıran Yöntemler

Çocuğunuzun öğrenmesini nasıl kolaylaştıracağınızı düşünüp duruyorsunuz. Belki de, bu konuda geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Unutmayın, hiçbir şey için geç değildir. İşte çocukların yeni bilgi ve becerileri edinmesini kolaylaştırmada ebeveynlerin yapabilecekleri... Size kalan, bir an önce uygulamaya başlamak.

Devamını oku...

Ne Kadar Kararlısınız

İnsiyatif en basit anlamıyla bir şeyi ilk önce yapma, olabilecekleri öngörme ve bu doğrultuda karar verme yeteneğine denir. İyi bir yöneticinin olmazsa olmaz özelliklerinden birisi de İnsiyatif alabiliyor oluşudur. Peki siz bu konuda nasılsınız?

Devamını oku...

Uzmanından Başarılı Sunum Taktikleri

Yapılan sunumları sadece slayt yoluyla yapılan paylaşımlarla kısıtlamayıp, toplantılarda söz aldığımız her anı da bir sunum olarak değerlendirirsek, sunum yapmanın iş hayatının kaçınılmaz parçalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Devamını oku...

İnsan Alışkanlıklarından İbarettir!

Kötü alışkanlıkları bırakmak mı zor yoksa onlarla birlikte yaşamak mı? İnsan beyni her şeye alışabilir. Bu durum biraz disiplin ve gayret ile aşılabilecek bir sorun. İşte kendinize yakıştıramadığınız alışkanlıkları terketmek için yapılması gerekenler...

Devamını oku...

Bahar Yorgunluğuyla Başa Çıkmanın Yolları

İklimlerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçek. Bu durum kendisini en çok mevsim geçişlerinde gösteriyor. "Enerjim düştü, kendimi yorgun ve bitkin hissediyorum" diyorsanız bahar yorgunu olabilirsiniz. Peki bahar yorgunluğu doğru beslenme ve biraz dikkat ile aşılabilecek bir problem mi?

Devamını oku...

Mezunlar İçin Mülakat İpuçları

Üniversite'den yeni mezun olanlar için uzun bir öğrencilik dönemi artık sona erdi. Şimdi iş hayatına atılmanın zamanı. Her ne kadar mülakat süreci bir hayli stresli olsa da, iyi hazırlanıldığında bu durum pozitife çevrilebilir. İşte yeni mezunlar için mülakat ipuçları...

Devamını oku...

Erteleme Alışkanlığı Problemi Nasıl Aşılır

Erteleme alışkanlığı yaşamımızın her alanında karşımıza çıkabilir. Bazen yapmak zorunda olduğumuz işleri "gözümüz kesmez" ve hemen erteleme yoluna gideriz. Peki bu alışkanlığın altında yatan gerçek sebepler nedir?

Devamını oku...

Başarı Üzerine Söylenmiş En Güzel Sözler

Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın.”
Theodore Roosevelt
İnsan sahip olduklarının toplamı değil, fakat henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır.
Jean Paul Sartre

Devamını oku...

Tasarruf Etmek Bize Ne Kazandırır

Kısaca yaşamımız için vazgeçilmez olan eşyaların tüketiminde dikkatli davranmaya ve idareli kullanmaya tasarruf denir. İnsan beyni her zaman anı yaşamak ister. Yarını düşünüp önlem almaktansa, bugünü yaşamak daha kolay gelir. Peki tasarruf etmek sadece kemer sıkmak mıdır?

Devamını oku...

Özgüven Nasıl Kazanılır

Özgüven önemli bir kişisel özelliktir; yaşamla baş etmemizi ve sorunlarla gerçekçi bir şekilde mücadele etmemizi sağlar ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırır. Özgüven kazanma süreci, yaşamın önemli zorlukları ile başa çıkma gücüne sahip ve mutlu olmaya layık bir kişi olma deneyimidir.

Devamını oku...

Sabırlı Olmak Öğrenilebilir Mi

Başarılı bir insanın en önemli özelliklerinden birisi de sabırlı olmasıdır. Sabır, koşulların zorlaştığı zamanlarda özgüven ve cesareti kaybetmeme duygusudur. Peki Sabırlı olmak nasıl öğrenilir?

Devamını oku...

Renklerin Hayatımızdaki Etkileri...

Her rengin bir enerjisi olduğunu biliyor muydunuz? Renk terapisinin yüzlerce yıl önce Uzakdoğu''da uygulanmaya başlandığını söyleyen sağlıklı yaşam uzmanı Işık Kırgız, doğru rengin pek çok hastalığı iyileştirici etkisi olduğu görüşünde.

Devamını oku...

Zamandan Nasıl Tasarruf Edilir

Bir çoğumuz zamanın yetmediğinden yakınırız. 1 gün 24 saat. Bir insanın ortalama uyku süresini 8 saat olarak kabul edersek geriye 16 saat kalıyor. Uyanık kaldığımız bu 16 saat içerisinde ise her insanın en verimli olduğu saatler farklılık gösteriyor. Kimimiz sabah daha verimliyken, bazılarımız akşamları daha zinde hissedebiliyor. Peki sizin en verimli olduğunuz vakitler hangisi?

Devamını oku...

Düşüncenin Gücü Kanıtlandı

İngiltere’de yapılan bir araştırma, düşünme ve dokunmanın gücünü kanıtladı. Araştırmanın özeti şu: İnsan, eliyle ağrılarını dindirir, düşüncesiyle hastalanır, yanmayan parmaklarının bile su toplamasını sağlayabilir. Peki, insan düşüncenin ’gücü’nü nasıl kullanır?

Devamını oku...

Motivasyonun Da Doğrusu - Yanlışı Var!

Motivasyon, bir işi yapmak için içimizde duyduğumuz güçlü istektir. Başarı için sürdürülebilir motivasyon gereklidir fakat bu her zaman böyle olmaz. Bazı zamanlar isteklerimiz gücünü yitirebilir. Peki motivasyonumuza zarar veren tuzakları nasıl farkedebiliriz?

Devamını oku...

Neden, Nasıl, Niçin Unutuyoruz

Her insan belli dönemlerde unutkanlık problemi yaşar. Küçük çaplı unutkanlıklar normal görülebilir fakat unuttuğumuz bazı şeyler ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir. İşte "bizim büyük unutkanlıklarımız" ve bu sorunla başa çıkmak için yapılması gerekenler...

Devamını oku...

Zekanın Başarıdaki Etkisi

Zeki olmak başarı getirir mi? Yapılan araştırmalara göre akademik başarı ile hayat başarısı doğru orantılı fakat istisnalarda var. Peki zeka başarıyı nasıl etkiliyor?
Zekâ her zaman başarı getirir mi?

Devamını oku...

Neden Müslüman Ülkeler Genellikle Az Gelişmiş

Sanat, siyaset, ekonomi, spor... Tek bir soru. Müslüman ülkeler neden diğer ülkelere göre daha az gelişmiştir? Sebeplerden birisi birbirleriyle hem maddi hem de fikri olarak çatışmaları. Peki bu çatışmanın gerçek sebebi nedir? İşte müslüman ülkerin birbirleriyle olan anlaşmazlıklarına farklı bir bakış açısı...

Devamını oku...

Bir İşi tutkuyla Yapmak Mı, Yoksa Sadece Yapmak Mı

En büyük kariyer hatalarından birisi; yapmak istediğimiz iş ile yaptığımız işin farklı olmasıdır. Sartre'ın varoluşçu felsefesine göre "insan ne isterse o olur". Kendimizi gerçekleştirmek için karakterimiz ile kariyerimizin uyuşması gerekir. Peki karakter - kariyer uyumunu sağlamak için neler yapmalı?

Devamını oku...

Depresyonda Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Depresyon son yıllarda yaygınlaşan önemli bir psikolojik hastalık. Peki depresyonda olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz? İşte depresif hallerin günlük hayata yansımaları...

Devamını oku...

Zamanınızı Verimli Kullanabiliyor Munuz

Eğer çok para kazanmak, kısa sürede terfi almak istiyorsanız zamanınızı yönetmeyi ve onu verimli kullanmayı öğrenmelisiniz. İşte yüksek performans ve tam verimli çalışmak için yapılması gerekenler...

Devamını oku...

Tatil Sonrası İçin 10 Önemli İpucu

Bütün bir yılın yorgunluğunu bir nebze de olsa atmak için tatile çıktınız, ruhunuzu dinlendirdiniz. Buraya kadar her şey gayet güzel peki ya tatilden sonrası? İşte tatilden sonra işe tekrar adapte olmak için 10 altın kural...

Devamını oku...

Başlamak İyi De, Peki Ya Devam Ettirmek

Çoğumuz şu hayatı olabildiğince mutlu ve huzurlu yaşamak isteriz. Dolayısıyla küçük ya da büyük bir şeyler başarmamız gerekir. Bu bazen sigarayı bırakmak, diyet yapmak, bazen de uzun vadeli büyük başarı planları olabilir. Düşündüklerimizi eyleme dökmek için başlamak yeter. Peki bu planların sürdürülebilir olması için neler yapmalıyız? Kervan yolda mı dizilir, yoksa yola çıkmadan önce mi?

Devamını oku...

Vücut Dili Okuması İçin 14 İpuçu

Karşınızdaki kişi size yalan mı söylüyor? Yoksa size karşı olumlu düşüncelere mi sahip? Belki de sizden sıkılıyor... Biz farkında olmasakta vücut hareketlerimiz düşüncelerimizi ele veriyor. İşte beden dili okuması için 14 pratik ipucu...

Devamını oku...

İş Ararken Sıkça Yapılan Hatalar

İş aramanız gerektiğinde nasıl bir yol izlersiniz? Doğru bildikleriniz üzerine yanılıyor olabilirsiniz. İş ararken hatalara düşmemek için sıkça yapılan yanlışlara göz atmakta fayda var...

Devamını oku...

Sürekli Gelişim İçin Kaizen Felsefesi

Kelime anlamı olarak kai değişim, zen ise daha iyi anlamına gelmektedir. Japonların kaizen felsefesi sürekli iyileştirme, sürekli geliştirmeyi amaçlar. Peki kaizen felsefesi iş dünyasına nasıl uyarlanabilir?
Damlaya Damlaya “Kaizen” Olur.

Devamını oku...

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/