Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Nlp Teknikleri

Nlp varsayımları ekseninde bir çok teknikler geliştirmiştir. Nlp'nin geliştirdiği tekniklerden kişisel farklılıkları belirleme, iletişimi kuvvetlendirme ve motivasyon sağlamada müzik eğitiminde kullanılabileceği öngörülmektedir.

Devamını oku...

NLP Sözlüğü


1.Accessing Cues (Erişim İpuçları) : Dışsal işaretler bize nasıl düşündüğümüzle ilgili bilgi verir.
2.Analogue ( Analojik) : Analojik farklar , süreklidir. Ölçü farklılığı gibi. Dijital'in karşılığıdır.
3.Analogue Marking (Analojik İşaretleme) : Bir cümledeki sözcükleri sözel ya da sözel olmayan bir ipucuyla işaretlemek.

Devamını oku...

Nlp’de Yer Alan Çeşitli Unsurlar

Nlp'ye Göre Başarının Dört Basamağı
Bu çalışmanın odak noktasında "başarı" olduğundan, Nlp'nin başarı konusunda nasıl bir yaklaşımı olduğu öncelikle belirtilmelidir.

Devamını oku...

NLP'nin Gelişimi

NLP' nin tarihi yetmişli yılların sonlarına dayanır. Santa Cruz Üniversitesinden Professör John Grinder ile matematik mühendisi ve Gestalt Terapisti Dr. Richard Bandler biraraya gelip, aile terapisi, Gestalt Terapisi ve Hipnoterapi gibi alanlarda, olağanüstü başarılı sonuçlar elde eden uzmanları araştırmaya başlarlar.

Devamını oku...

Nlp İlkeleri


Herhangi bir bilim dalı gibi Nlp de bazı temel ilkeler üzerine yükselir. Ancak bu ilkeler herhangi bir pozitif bilimin kurallarından daha esnektir. Üstelik bu ilkeler, doğru olmaktan ziyade, yararlı olarak görülmelidir.

Devamını oku...

NLP Nerede Kullanılır

NLP yi iletişim süreçlerinin önem arzettiği birçok alanda etkili biçimde kullanabilirsiniz. Iletişimin ve kişisel potansiyelimizin önemli rol oynadığı her alanda NLP ile etkinliğinizi artırabilirsiniz.

Devamını oku...

Nlp'nin Kullanım Alanları

Nlp'nin başarılı sonuçlar vermiş ve vermeye devam ettiği alanlardan birkaçı aşağıda listelenmiştir;
 İş dünyası
 Kişisel gelişim
 İletişim ve danışmanlık

Devamını oku...

NLP Nedir

NLP Nedir ?
NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru Amerika'da geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

Devamını oku...

Yaşam Koçluğu Nedir


"Kimseye bir şey öğretemezsiniz.Sadece cevabı kendi içinde bulmasına yardımcı olursunuz" diyen Galileo koçlukta bireylere nasıl yol arkadaşlığı yapıldığını çok güzel anlatmıştır.
Koçluk, bir yol arkadaşlığıdır.Kişiyi şimdiki durumundan sonuç odaklı bir hedefine ulaşmasını sağlayacak aracı hizmettir.

Devamını oku...

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/