Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yaşam Koçluğu Nedir


"Kimseye bir şey öğretemezsiniz.Sadece cevabı kendi içinde bulmasına yardımcı olursunuz" diyen Galileo koçlukta bireylere nasıl yol arkadaşlığı yapıldığını çok güzel anlatmıştır.
Koçluk, bir yol arkadaşlığıdır.Kişiyi şimdiki durumundan sonuç odaklı bir hedefine ulaşmasını sağlayacak aracı hizmettir.


Peki koç kimdir.?
Koç Kişinin sorun ve sorun diye adlandırdığı olgulardan kurtulmasını sağlayan bir yol arkadaşıdır.Yani kapının açılmasına da yardımcı olan, görev yapan bir çilingir gibidir.
Peki koç bunu nasıl sağlar.?
Öncelikle koç şunu bilir ki; her insan bir bütündür.Tüm çözümler ve cevaplar kendisindedir.Bu nedenle Performans Danışmanı kişinin içindeki potansiyelin dışarı çıkmasına yardımcı olur bunun için, temelden bütüne doğru ,bütünden temele giderek Danışanın en doğru, en uygun çözümü bulmasına yardımcı olur .Yani nasıl istenen duruma gelineceğini sağlar . Koç patoloji ile değil,Şimdiden sonra ne yapabiliriz le , nasıl başaracağızla ilgilenir.
Koç bir ayna gibi görev yapar.Karşısındaki kişinin ,danışanın aynası olur. Onun realitesini, iç dünyasını, kişiliğini görür, anlar, hisseder ve kabul eder .Bir ayna gibi kişinin kendisini görmesini sağlayarak sorun ve olguları çözmede aracı olur.
Kişiler kendi içindeki yanıtı ve çözümü koçlarıyla beraber çalışarak kendilerine yansıtmasını izlerler. İnsanlar bazen hayatta kendilerini bir yol ayrımında, karar aşamasında veya seçimlerin öncesinde bulurlar. Bu anlarda koçlara baş vurabilirler.
Koç, danışanın özgüvenini artması İletişim alanındaki karmaşık olayları, Kavrayıp ele alabilmesi için tüm yeteneklerini ve koçluk araçlarını çok sağlam bir şekilde kullanır.
Koç: Danışanın;
- Sonuç Odaklı Bir hedef belirlemesine,
- İçinizdeki hazineleri keşfetmesine,
-Geleceğinizi yönetmesine,
-Duygu durum bozuklukları ve sorunlarla baş etmesine(Minör depresyon , Panik atak)
-Özgüveninizi ( Öz değer öz saygı,cesaret,umut Kendine alçak gönüllülük,) geliştirmek,
-Yeni bir iş yada projede ilerlemek gerektiğinde hayır diyebilmek,
-Çözemediğiniz problemlerinizi çözmesine,
-Hayattan zevk almasına,
-Kötü alışkanlıklardan kurtulmasına(Yeme bozukluğu ,Sigara Kızgınlık,ÖFKE vb.
Hayallerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, Koçluk hizmetinden yararlanın.
BAŞARI ve KİŞİSEL GELİŞİM TEMEL İNSAN HAKLARINDAN BİRİDİR.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/