Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Nlp’de Yer Alan Çeşitli Unsurlar

Nlp'ye Göre Başarının Dört Basamağı
Bu çalışmanın odak noktasında "başarı" olduğundan, Nlp'nin başarı konusunda nasıl bir yaklaşımı olduğu öncelikle belirtilmelidir.


Nlp'ye göre istediğini elde etmenin dört temel basamağı vardır. Bu aşamalar, bütün insani başarıların ve Nlp'nin temelini oluşturur. Bunlar sırasıyla:
 Ne istediğini bilmek
 Harekete geçmek
 Yapılanların sonuçlarını fark etmeyi öğrenmek
 Peşinde olunan sonuçları alıncaya dek davranışları değiştirmeye hazır bulunmak
Temel Değerler
Nlp' ye göre insan hayatında beş temel değer vardır ve insanların bu değerleri sıralamaları birbirinden farklıdır. Değerlerin sıralaması insanın yaşam içeriği hakkında sağlam bilgi verir.
 Bilmek
 Olmak
 Yapmak
 Yakın olmak
 Sahip olmak.
Stratejiler
Nlp terimi olarak strateji, belirli bir sonuç ya da hedefi kalıcı olarak veya üretmek için bir araya getirilmiş düşünce ve davranışlar dizisi, bir görevi başarmak için fikirlerimizi ve davranışlarımızı organize etmemizin yoludur.
Kaynak: Yüksek Lisans Tezi Ahmet Burak Acaralı

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/