Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Kalite Küresel Rekabet ve Teknoloji İlişkisi

Akın 1998'e göre tanımlamalar halinde Küreselleşme; Ülkeler arasındaki iktisadi, sosyal ve siyasal ilişkilerin gelişmesidir. Farklı toplumların inanç ve beklentilerinin daha iyi tanınmasıdır. Uluslararası ilişkilerin yoğunlaşmasıdır.
Teknoloji; iletişimi, ulaşımı ve seyahati kolaylaştırmakta; en ücra köşelerdeki insanlar bile modernliğin cazibesine kapılmaktadır.

Neredeyse her yerde insanlar gördüğü ve duyduğu yenilikleri talep etmektedir. Teknolojinin topluma yansıyan görüntüsü olan endüstrileşme değişik bir boyut kazanarak insan tatminine yönelmiştir. Modern iktisadi hareketin görünmeyen el olarak tanımladığı özel teşebbüs, gelişen teknolojiyle birlikte kontrol edilebilirliği firmalar arası ilişkilere ve firma-müşteri ilişkilerine başka bir boyut kazandırmıştır. "Kaliteli üret ve kazan."
Teknolojik rekabetse uzun bir süreçte sanayi teknolojisindeki rekabetin ülkeler arasındaki durumunu tartışmaktadır. Ayrıca bilim ve teknoloji için çıktıları konu alan bir rekabet türüdür. İşletmenin ürettiği mal ve hizmetlerin pazarda rekabet edebilmesi için kalitenin işletmenin tüm süreçlerinde vazgeçilemez unsur olduğu unutulmamalıdır.
Global rekabetin, müşteri beklentilerinin ve maliyet baskılarının egemen olduğu günümüzde, iş süreçlerinin etkinliği ve verimliliği sürekli gelişmelidir. Bu amaçla Üst düzey yönetimin de İşlem Kalite yöntemi üzerine odaklanması artık bir zorunluluktur.
Kaynak: Mustafa Hamit Ecevit Yüksek Lisans Tezi

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/