Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Toplam Kalite Yönetiminin Unsurları - Önlemeye Dönük Yaklaşım

Toplam kalite modelinin temelinde "hataları ayıklamak" yerine "hata yapmamak" yaklaşımı vardır. Nitekim sanayide kalite evrimi de ilk başta son muayene ile başlamıştır. Ardından da tasarımda kalite aşamasına gelmiştir.


Önlemeye dönük yaklaşım genel olarak "planlamanın doğru yapılması" şeklinde ifade edilir. Her yönüyle oluşturulan kapsamlı bir planlama çalışması sayesinde beklenmedik anda ortaya çıkabilecek hataların büyük bir kısmı ortadan kaldırılabilir. Tüm hata kaynaklarını öngörmek mümkün görülmese de olası sürprizlere önceden hazırlanmak gerekir. Bu durum hazırlıksız yakalanmaya kıyasla büyük bir avantaj kazandırır.
Kaynak: Mustafa Hamit Ecevit Yüksek Lisans Tezi

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/