Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yüksek Tansiyonda Beslenme İlkeleri

 Tansiyon hastalarının sağlıklı bir beslenme diyeti ve günlük düzenli egzersizlerle kilo vermeleri sağlanmalıdır.
 Yüksek tansiyon hastalarının günlük tuz kullanımı en aza indirilmeli, hatta mümkünse hiç kullanılmamalıdır. En fazla tuz içeren gıdalar; yeşil yapraklı sebzeler, süt, et, yumurta, kek, bisküvi, konserveler, hazır çorbalar, ekmek, zeytin, peynir, turşu, hardal, ketçap, mayonez, salata soslarıdır. Tansiyon düşürücü ilaçlar az tuz kullanıldığında daha etkili olur.


 Alkol kan basıncını arttıracağından ve kilo almaya sebep olacağından kullanılmamalıdır.
 Yeterli derecede potasyum, kalsiyum, magnezyum alımı sağlanmalıdır.
 Fazla miktarda hayvansal yağ içeren besinler yerine bitkisel yağlar (mısır özü, zeytinyağı) tercih edilmelidir.
 Tansiyon çok yüksek değilse fazla olmamak kaydıyla çay ve kahve içilebilir.
 Sigaranın tansiyonu arttırıcı etkisi olduğundan kesinlikle kullanılmamalıdır. Sigara kullanılmadığında tansiyon düşürücü ilaçların etkisi de artar.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/