Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yaşlılıkta Demir Gereksinmesi

Erkeklerde ve menapozdan sonra kadınlarda demir gereksinmesi aynıdır. Yeterli demir alınması için kırmızı et tüketimi önemlidir. Yumurta, pekmez, kuru meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, kurubaklagiller, yağlı tohumlar da demir için iyi kaynaktır. Demir içeren besin ile C vitamini alımının gerekliliği unutulmalıdır.

Demirin emilimini arttırmak için yeşilbiber, maydanoz, domates, turunçgil tüketimi önerilmelidir. Tahıllara dayalı öğünlere et, tavuk, balık eklenmesi demir içeriğini ve emilimini arttırır. Demir yetersizliğinin önlenmesi için yaşlıların karışık bir diyette 10 mg/gün demir almaları sağlanmalıdır.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/