Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yaşlılık ve Fizik Tedavi

Yaşlılarda hareketsizliğin önlenmesi, egzersiz ve günlük yaşam aktivitelerinin düzenlenmesi son derece önemlidir... 
Yaşlılarda en önemli sağlık sorunları hareketsizlikten kaynaklanır.

Yürüme güçlüğü, denge bozukluğu, kendi işlerini görmekte yetersizilik gibi sık görülen yaşlılık sorunlarının çoğunluğu bu sorunlara yol açacak önemli bir hastalığı olmasa bile yaşlı insanların sosyal yaşama katılmasını kısıtlar ve eve kapanma da bu sorunları körükler.Yaşam süresini kısaltan, yaşam kalitesini düşüren ve yaşlılık depresyonunun da en önemli nedenleri arasında yer alan hareketsizlikten kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması, ancak uygun egzersiz programlarının bir araya getirilmesinden ve kişinin günlük yaşamının bir bütün olarak düzenlenmesinden oluşan geriatrik rehabilitasyon programlarıyla mümkündür. 


Geriatrik rehabilitasyon yüksek tansiyon, Alzheimer, demans, Parkinson, geçirilmiş felç, damar tıkanıklığı, kalp yetmezliği gibi hastalığı olan veya hiçbir belirgin hastalığı olmayan, ama fonksiyonel kapasitesi düşmüş yaşlıların en önemli ihtiyaçlarından biridir.

Natal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde geriatrik rehabilitasyon hastanın genel sağlık durumunu sürekli kontrol eden bir uzman hekim denetiminde, uzman fizyoterapistler tarafıdnan uygulanır. Hastanın bel ağrısı, diz ağrısı gibi sorunları varsa, fizik tedavi de egzersiz ağırlıklı geriatrik rehabilitasyon programına mutlaka eklenmektedir.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/