Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yaşlılık ve Tüberküloz (Verem)

Özel bir mikrop türünün yaptığı bir çeşit pnömonidir. Ancak nadir de olsa başka organlarda da hastalık yapabilir (kemik, lenf, karaciğer, beyin, vb). Genelde solunum yoluyla vücuda girer ve hemen hastalık yapmadan bekler. Vücudun zayıf ve savunmasız olduğu bir zamanda yerleştiği yerde çoğalmaya ve öksürükle çevreye yayılmaya başlar. Öksürüğe, balgam (kanlı olabilir), ateş, halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı ve gece terlemesi eşlik edebilir.

Gecikmeden tedaviye başlamak önemlidir. Önerilen ilaçları önerilen sürede ve hekim kontrolünde kullanmak önemlidir. Nadirde olsa tedaviye direnç olabileceği, hastalığın yıllar sonra vücudun zayıf bir anında tekrar ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.


Kaynak: Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaşlı Sağlığı Modülleri

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/