Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yaşlılıkta Distimik Bozukluk

Distimik bozukluk, depresyonda görülen şikâyetlerin daha hafif şiddette olduğu, ancak en az iki yıl boyunca devam ettiği duygudurumun kronik çökkünlüğü olarak tanımlanan psikiyatrik bir hastalıktır. Distimik bozukluğun başlıca özelliği, en az 2 yıl, hemen her gün, yaklaşık gün boyunca süren, kronik depresif bir duygudurumun varlığıdır.

Distimik bozukluk toplumda çok sık görülür, fakat çoğu hasta bunu fark edemez. Kişi kendisini "ben kendimi bildim bileli böyleyim, depresifim" diye tanımlar. Birey hastalık belirtilerini kendi kişilik özelliği sandığı için tedavi alma gereği duymaz. Distimi tanısı alan hastalar depresyon belirtilerini taşırlar; fakat bu belirtiler daha hafif şiddetli ve kronik seyirlidir. Kişi çoğu zaman mutsuz, karamsardır. Uyku, iştah düzensizlikleri, enerji kaybı ve yorgunluk, dikkat, konsantrasyon bozukluğu, karar vermede güçlük, düşük benlik saygısı ve ümitsizlik vardır.

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/