Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Ülkemiz İçin Termal Turizmin Önemi

Ülkemiz için termal turizmin önemini şu şekilde sıralanabilir,

- Termal turizm ülkemizin geri kalmış yörelerinin kalkınmasında önemli rol oynayacak potansiyele sahiptir.

- Termal turizm insanlanmıza yeni iş alanlan sağlar ve emek-yoğun niteliği ile bu alanlarda istihdam imkanları yaratılabilir.

- Termal turizm, atıl durumdaki taşra sermayesini harekete geçirebilir.

- Termal turizm, diğer turizm çeşitleri ile çok kolay entegrasyona gidilebilen bir alandır. Dolayısiyle termal turizm ülkemizde turizm mevsiminin tüm bir yıla yayılmasını sağlayarak ülke ekonomisine canlılık getirir.

- Termal turizm, en başta kendi insanımızın sağlığı açısından önemlidir. Dinlenen, ağrılarından arınan insanların işlerinde daha verimli olabilirler.

Türkiye'de termal kaynak potansiyeli oldukça fazladır. 1300 dolayında ternal kaynak özellikle iç ve dış turizmi canlandırmada önemli turizm arz kaynaklanmızdır. Bu arz kaynaklan ülkemize termal turizm kanalıyla daha fazla mali kazanç sağlayabilecektir.

Kaynak: Termal Turizmi Ve Erzurum'un Termal Turizm Potansiyeli Çalışması

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/