Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Termal Kür Merkezi ve Hizmet Üniteleri

Kür merkezleri termal konaklama tesisleri içerisinde yer aldığı gibi bu tesislerin dışında da yer alabilir veya termal konaklama tesisleri kür merkezleri ile bir entegre tesis olabilirler. Modern bir termal tesis kür merkezi ile kapalı geçitlerle birbirine bağlı tesislerdir. Aynca termal tesislerde yiyecek-içecek bölümü, eğlenme ve diğer sosyal ihtiyaçlara yönelik hizmetlerin verildiği bölümler vardır.

Kür merkezini, termal suların etkinliklerinden yararlanılarak gerekli uzman doktor ve ekipmanlar yardımıyle ziyaretçilerin hastalıklarının teşhisleri ve tedavilerinin yapıldığı bir bölüm olarak adlandırabiliriz.
Termal konaklama tesislerini ziyaret eden insanların kür uygulamaları dışındaki zamanlarını dolduracak aktiviteleri içeren ünitelere Rekreasyon alanları veya kür parkı denilir.

Reakreasyon alanı içerisinde yer alan aktiviteleri şu şekilde sıralayabiliriz:

- Çay bahçeleri

- Oyun TV salonları

- Alışveriş merkezleri

- Açık ve Kapalı, yüzme havuzlan

- Gazinolar

- Spor alanları

- Yürüme alanlan

- Konser salonları

Yukandaki aktivitelerin sunulduğu ünitelere ilaveten termal konaklama işletmelerin büyüklüğüne göre ilave kazanç getirecek çeşitli hizmet birimleri olabilir.


Kür turizmine hizmet eden işletmeler hizmet ünitelerini şu şekilde sıralıyabiliriz:

- Termal Tedavi Üniteleri

- Termal Araştırma Enstitüsü

- İdari Ünite

- Konaklama Üniteleri

- Ticaret ve Eğlence Üniteleri

- Yeşil Alanlar

Kaynak: Termal Turizmi Ve Erzurum'un Termal Turizm Potansiyeli Çalışması

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/