Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Yazarımız Ali İhsan Ersöz'den Haftanın Yazısı / Hoş Geldin Ali İhsan

yazar-yaslihasta-com-aersoz

Yazarımız Ali İhsan Ersöz'den Haftanın Yazısı "Bir Skolyoz Hastasının İlk Yazısı"

Merhaba arkadaşlar,

Eveeeet başlıyorum, ben skolyoz hastasıyım fakat 2010'dan beri bu teşhis kurmadılar. O sıra nefesim kesildi nedenini bilmiyorum ve beni yoğum bakıma bir cihazla aldılar cihazın adı bibap idi. Bacağımdan kas parçası alıp incelediler. Kan aldılar yurt dışına gönderdiler ama herşey normaldi. Sonra beni bibap ile servise çıkarttılar oradada bi müddet kaldıktan sonra taburcu ettiler fakat her uyuduğum zaman bibap ve oksijen makinasına ihtiyaç duyardım olmadan uyuyamazdım.

Arada Dokuz Eylül Hastanesi'ne kontrole gelirdik; fakat değişen hiç bişey olmazdı. Taki 2017 de artan sırt yamukluğunu fark eden ailem beni Akçay-Balıkesir de özel bir hastaneye götürürler ve doktor skolyoz var der hemen ameliyat teklif eder.

Fakat orada yoğum bakım imkanları az olduğu için ailem güvenemedi ve başka hastaneye başvurduk bize iyiki kabul etmediniz dedi çünkü ameliyattan sonraki durumlar için yeterli imkanları olamazdı ve bize 9eylül hastanesinden Can Koşay tavsiye etti. Araştırdık özel muayenesine gittik tabi ondan önce bir iki doktorun muayenehanesine de gittik ve en sonunda Can Koşay hocamızı bol araştırmalar sonucunda seçtik. Benim hiç korkum yoktu o sıralar çok mutluydum. Taki ameliyat günü geldi.Ve beni korku bastı çünkü ameliyatım baya büyük bir ameliyattı. Neyse günü geldi onuda atlattım derken ciğerlerimde biriken pislik diğer adıyla balgam yüzünden boğazımı deldiler ve bir makina taktılar oda yetmezmiş gibi burnuma miğdeme giden hortumu soktular beni mama ile beslemeye başladılar.

Bir aya yakın yoğum bakımda kaldıktan sonra beni servise aldılar şuan servisteyim.Gelelim durumuma hep iyi olmaya çalışıyorum ayrıca birkaç hemşire bana çok yardımcı olmaya çalışıyor yoğum bakımdaki hemşireler ve sekreter beni ziyarete geliyor bana destek oluyorlar sağolsunlar fakat ben kendimi iyi hissedemiyorum bir korku var ama bunlarda zamanla geçer herhalde. Size söyleyeceğim hayatta başınıza ne gelirse gelsin şükredin çünkü daha kötüleride var ve dilerim allah onlara şifasını verir sağlıklarına kavuşurlar.

HAYATA DAİMA GÜLÜMSEYİN.

En yakın zamanda yeniden görüşmek üzere. Sevgilerimle..

Ali İhsan ERSÖZ

 

 

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/