Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Peki engelli arkadaşlarımızın canının hiç bir önemi yok mu?

yazar-yaslihasta-com-aersoz

Yazarımız Ali İhsan Ersöz'ün İkinci Değerli Yazısı: "Peki engelli arkadaşlarımızın canının hiç bir önemi yok mu?"

Merhaba arkadaşlar,

Belki bir engelli olmasamda engelli denecek kadar çok sorunlarım vardı. Taki ameliyat oldum inşallah hepsi geçer fakat size anlatmak istediğime gelelim.Neden bu hayatta herkes kendisini düşünüyor neden kimse kimseye yardım edilecek zaman da el uzatmıyor insanlık ölmüş artık.

Peki engelli arkadaşlarımızın canının hiç bir önemi yok mu? Neden onlar için daha büyük kolaylıklar yapmıyoruz. Mesela benim yaşadığım yer Akçay kaldırımlar okadar yüksek ki sağlam insan bile çıkarken zorlanıyor. Sade kaldırımla kalsa iyi diyelimki kimsesi olmayan biri tekerlekli sandalyeye bağlı dolmuşa, otobüse nasıl binebilir? Gel gelelim bu şekilde bir olay televizyonda haber oldu. Olay şu şekilde gerçekleşiyor; şöförden ilgili kişi rica ediyor, engelli rampasını açarmısınız diye. Fakat işte tam bu anda adam sinirli bir şekilde tepki veriyor!

Ve işte o an insanlığın öldüğü anı gösteriyor. Keske Allahım hepimizi sağlam yaratsaydı diyorum. Fakat büyük bir sınavın içindeyiz. Onlarda bizim ufak veya büyük sorunlarımız. Ama bunada şükür edicez. Her zaman yıkılmadan ayakta durmayı bileceğiz. Keske engelli engelsiz tüm insanlar birbiriyle iyi geçinip birbirlerini anlamaya çalışsalar. Hayat daha güzel ve yaşamaya değer bir şekil alırdı. Ama ne yazıkki bunların hepsi bir düşünce. Bir istek ve insanlık ölmüş denecek duruma gelmiş.

Hadi sizde kulağınızı açın ve bana ses verin lütfen!

Ve ama lütfen yardıma muhtaç engelli, insan veya hayvan ne olursa olsun bir el uzatalım.

Evet her defa yazacağım belki biri merak edip okur ve benim sayemde bunu anlayıp ses verir umarımda öyle olur.

Engelsiz bir DÜNYA için sizde bir el uzatın.

HAYATA DAİMA GÜLÜMSEYİN.

En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere. Sevgilerimle..

Ali İhsan ERSÖZ

 

 

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/