Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edebilirsiniz. 

Bugün sizlere Otistik bir çocuk annesi olan Gevher Kara'dan bahsetmek istiyorum.

yazar-yaslihasta-com-gkoseMerhabalar;

Bugün sizlere Otistik bir çocuk annesi olan Gevher Kara'dan bahsetmek istiyorum. Oğlu Taylan şu an 43 yaşında. Gevher hanım oğlu daha 6 aylıkken gelişimindeki farklılıkları farkediyor ve bu şekilde Taylan'ın otistik olduğunu öğreniyorlar. Otizimli bir çocuğu büyütmek önemli bir çaba ve özveri gerektirir ebeveynler için. Gevher hanım da bunun çok güzel bir örneği. Anayasamızda, ebeveynler yaşlanıp huzur evlerine yerleştiklerinde özel gereksinime sahip çocuklarını da yanlarına almalarını sağlayacak bir yasa ne yazık ki yok.

Bu önemli ve düzeltilmesi gereken bir problem. Gevher hanım da bu probleme çözüm bulabilmek amacı ile bir yardım kampanyası başlatmış. Şu ana kadar bir çok imza toplanmış olsa da yeterli sayıya henüz ulaşılmadı. Fakat bu kampanyadan haberdar olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konu ile ilgili 4 farklı model üzerinde çalışmaya başladıklarından Gevher hanımı arayarak haberdar etmişler. Kampanya yeterli miktarda imza toplanana ve gerekli uygulama Bakanlık tarafından hayata geçirilene kadar açık. Bizlerinde çorbada tuzu olmalı.

Her şey bir yana yarın herhangi birimiz bir kaza geçirip bugün sahip olduğumuz imkanlara sahip olamayabiliriz. Bu yüzden empati kurup onların yaşadıklarını anlamaya çalışmalıyız. Kampanya change.org' da devam etmekte, linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Gevher hanımın yaşadıklarını anlattığı kısa bir videoda var, kendisinin yaşadıklarını onun gözünden görebilmeniz açısından izlemenizi tavsiye ederim.

sevgilerimle
iyi haftalar

 

YasliHasta.Com Mobil Uygulamalar

YasliHasta.Com Ailesi bir çok sektörden aydın insanları ekibinde barındıran ve tamamen bakıma muhtaç insanlarımız için proje üreten Türkiye'nin en saygın portallarından birisidir. Bu noktada ücretli veya ücretsiz bir çok mobil uygulamalar sizinle buradan tanıtılacaktır. Çağımızın bilgi teknoloji olması gereği ekibimizde bir çok teknoloji uzmanı barındırmaktayız. Siz değerli vatandaşlarımız portalımız sayesinde bir çok engeli sizler için oluşturduğumuz haber ve makaleler ile aşabileceksiniz... devamını oku

Yazarlarımız

*/